Englishpolish
Englishpolish
(0)

Jak dobrać fotel

Krok pierwszy – zastosowanie fotela

Wybierając fotel musimy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – jakie będzie jego zastosowanie? Fotele z naszej oferty znajdziecie w 2 działach – “FIA SEATS”, gdzie umieściliśmy tylko profesjonalne modele do zastosowania typowo sportowego oraz “ROAD SEATS” z fotelami bez homologacji FIA, do zastosowania drogowego, amatorskiego ścigania lub do samochodów klasycznych.

Krok drugi – rozmiar fotela

Mimo dużych podobieństw każdy fotel ma charakterystyczny dla siebie kształt skorupy oraz indywidualne wymiary. Na stronie każdego fotela umieszczamy schemat fotela z zaznaczonymi najważniejszymi wymiarami oraz tabelę z porównaniem tych samych pomiarów dla różnych foteli. Najistotniejsze są dwa wymiary – szerokość siedziska, ponieważ od niej zależy czy zmieścimy się w fotelu oraz wysokość przelotek, które dla naszego bezpieczeństwa powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości. Optymalnie ramiona użytkownika powinny kończyć się w otworze przelotek – nie mogą być poniżej linii przelotek, nie mogą również zasłaniać całego prześwitu. Dodatkowo w opisie znajdziecie ogólne zalecenia – do jakiego wzrostu/wagi przeznaczony jest dany fotel. Wszystkie te informacje są jedynie wskazówkami wyboru, nic nie zastąpi przymierzenia się do fotela. W celu przymiarek zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu sprzedażowego.

Krok trzeci – wybór detali

Kiedy wybierzemy fotel odpowiadający naszym wymiarom pozostaje wybór wersji wykończenia, koloru, ewentualnie unikalnych zdobień. Większość foteli można zamówić w kilku wersjach kolorystycznych, dodatkowo dzięki naszemu działowi “CUSTOM SEATS” możecie zaprojektować swój unikalny fotel w oparciu o szeroką paletę kolorów, materiałów wykończenia oraz możliwość wykonania personalizowanych haftów (na przykład z imieniem kierowcy, czy nazwą teamu). Dzięki dużym stanom magazynowym zamówienia na fotele typowe realizujemy praktycznie z dnia na dzień. W przypadku zamówień customowych termin wysyłek zamówień zwykle nie jest dłuższy niż 7 dni roboczych.

Krok czwarty – dobór mocowań

Fotele, które oferujemy mają otwory montażowe usytuowane po boku fotela i dla prawidłowego montażu wymagany jest dobór odpowiednich mocowań. Najłatwiejszym i najprostszym sposobem montażu jest wybór zwykłego, uniwersalnego mocowania bocznego (A), który wyprowadza płaszczyznę montażu pod fotel. Podłoga każdego samochodu ma jednak charakterystyczny kształt i przetłocznia i może zdarzyć się, że mocowanie boczne nie wystarczy dla montażu fotela. Należy wtedy zaopatrzyć się dodatkowo w mocowanie dedykowane do posiadanego samochodu (C). Mocowanie dolne dedykowane oraz boczne uniwersalne będą ze sobą kompatybilne. Jeżeli natomiast chcemy, aby fotel miał możliwość poruszania się przód-tył – między te dwa mocowania należy dołożyć szyny przesuwne (B), które również znajdziecie w naszej ofercie.